Kombi & Klima Gaz Dolumu

Kombi & Klima Gaz Dolumu

Kombi ve klimalarınız için Düzce teknik servis olarak kapsamlı şekilde faaliyetler sürdürmekteyiz. Firmamız uzun zamandır bu alanda faaliyetlerini sürdürmektedir. Klimalarınız, kombilerinizde teknik arıza olduğu zaman, rutin bakımı gerektiğinde ya da gaz dolumu, gaz ayarı gibi işlemler olduğu zaman firmamıza başvurularınızı yapabilir, etkili çözümler bulabilirsiniz.  Sorunlara yönelik şekilde faaliyetler sürdürdüğümüz için çözümlerde de kapsamlı uygulamalara başvurmaktayız.

Klimaya Gaz Dolumu

Düzce klimaya gaz ekleme işlemleri için başvuru yapıldığı zaman öncelikle klima dış ünitesinden hangi gaza uyumlu olduğu belirlenmelidir. Gaz tipi açısından piyasada iki adet gaz vardır ve eski cihazlarda 22A, yeni cihazlarda da 410A gaz kullanılmaktadır. En az 5 kg gazla gaz akış hortumu ve gaz saati de olması gereken diğer parçalardır. Gerekli bağlantıların yapıldığı varsayılırsa bu durumda gaz saati açılır ve tüp ters çevrilerek gaz akışı sağlanır. Gaz saatinde 3,5 bar görülmesi hedeflenmektedir. Klima gazına olan ihtiyaç genellikle klimaların tam soğutma ve ısıtma yapmaması sonrasında gündeme gelmektedir.  Bu da klima borularında çatlama ya da klimada yer alan arızadan kaynaklanır. Diğer türlü kolay kolay klima gazının bitmesi gibi bir durum söz konusu değildir. Klima gazı bittiği zaman bunu anlama yolu, klima dış ünitesinde yer alan ince borunun karlanma yapmasıdır. Klima gazı eksikliği olduğu zaman buzlanma meydana gelir.

Kombi Gaz Ayarı Nasıl Yapılır?

Kombilerde gaz ayarı için firmamızdan teknik destek alabilirsiniz.  Gaz ayarında dengesizlik olduğu zaman teknik destek gerekebilir. Bu gibi durumlarda ayarlama olmadan önce cihazın yanma odasının kapalı olmasına önem vermek gerekir. Yani gaz ayarı yapılırken kombi çalışmamalıdır ve gaz valfi girişi bölümünden şebeke basıncı ölçülür. Kombi su konumunda çalıştırıldığı zaman maksimum basıncın görülesi gerekir. Gaz valfinin bobin fişi çıkarılır ve yine maksimum basınç görülür. Şebeke basıncı 21mbar olmalıdır. Ortalama 2 mbar, ilk ateşleme basıncıdır. Kalorifer basıncının 2-10mbar arasında olması gerekir ve derece ayarı ile NTC sıcaklığına göre de değişim durumu vardır. Kalorifer bölümü basınç ayarı elektronik kart kullanılarak yapılmalıdır.

Daha fazla bilgi
Telefon
Whatsapp